Aktualności

Wygrana z Piaskami

• autor: formex, 2012-06-03 00:22

Piękne zakończenie sezonu – Huragan ponownie w A-klasie

2 czerwca o 17.00 w Wąglikowicach Huragan walczył o powrót do A-klasy. Smaczku dodaje to, że obie drużyny miały szanse na awans do samego końca. W lepszej sytuacji przed meczem była drużyna z Wąglikowic która miała przed meczem 3 punkty więcej od gości, a do tego jesienią wygrała w Nowych Polaszkach 4:3. Huragan w tym przypadku musiał wygrać co najmniej dwoma bramkami lub wyżej niż wynik 4:3.

Mecz ułożył się wyśmienicie dla drużyny Huraganu który szybko objął prowadzenie. Drużyna cały czas atakowała i wydawało się, że może być to festiwal bramek. Po około 20 minutach gra się uspokoiła, ale Huragan zdołał strzelić jeszcze jedną bramkę i ten wynik był korzystny dla drużyny z Nowych Polaszek. Tuż przed przerwą bramkarz gości sprokurował rzut karny, a drużyna z Wąglikowic wykorzystała to bezlitośnie. Wynik do przerwy 2:1 oznaczał awans Piasków. Po przerwie Huragan znowu atakował, ale bezskutecznie. W pewnym momencie obrońca Piasków chwycił napastnika z Nowych Polaszek i sędzia nie miał innego wyjścia, jak tylko podyktować rzut karny. Wykorzystał go z zimną krwią nasz napastnik. Po 10 minutach nasza drużyna prowadziła już 4:1 i awans był niemal pewny. Piaski Wąglikowice szukały jeszcze nadziei na sukces i doprowadziły do stanu 4:2.Na 3 minuty przed końcem gry zawodnik Wąglikowic sfaulował   z tylko sobie znanych przyczyn pomocnika Huraganu i Piaski kończyły mecz w 10-tkę z powodu czerwonej kartki Huragan od tego momentu skupił się na obronie i taki wynik pozostał do końca. Strzelcami bramek dla naszej drużyny byli : M. Wojewski x2, P. Treder (karny) oraz M. Potrac.

W meczu decydującym o awansie do A - klasy Huragan Nowe Polaszki wygrał na wyjeździe z Piaskami Wąglikowice 4:2(2:1). Skład Huraganu: Kozak, Czucha, Adamczyk, Kiedrowski, Szulc, Świeczkowski, Potrac, Majkowski ( 65 Milewski), Treder( 88 Gliszczyński), Wołoszyk (89 Majer), Wojewski. Bramki dla Huraganu Wojewski 2 , Treder,( karny)Potrac.